Justyna Zielińska

Pracuję jako psychoterapeuta w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz jako psychodietetyk.

Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam w Klinice Psychiatrii w Szczecinie na stażu klinicznym, w poradni przyszpitalnej i poradni psychologiczno-psychiatrycznej, a także na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w charakterze psychodietetyka. Pracowałam jako terapeuta i psychodietetyk w Poradni Online. Obecnie prowadzę indywidualną praktykę oferując terapie indywidualną oraz konsultację psychodietetyczne. Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi.

Szkolę się w 4-letniej Szkolę Podyplomowej Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, swoją edukację obecnie rozszerzam również na kierunku pedagogika resocjalizacyjna z terapią uzależnień.

Ukończyłam Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania oraz studia podyplomowe na kierunku psychodietetyka.

psychoterapia Justyna Zielińska

Z wykształcenia jestem także biotechnologiem oraz dietetykiem, tytuł magistra inżyniera uzyskałam na Zachodniopomorskiem Uniwersytecie Technologicznym. Przez wiele lat pracowałam klinicznie w szpitalu  m.in. z pacjentami chirurgicznymi, onkologicznymi oraz z pacjentami ze skrajnym niedożywieniem. Tam zdobyłam także doświadczenie  z pacjentem leczonym paliatywnie. Dzięki doświadczeniu klinicznemu z zakresu dietetyki mam wiedzę w ocenie stanu odżywienia, doborze oraz włączeniu preparatów pozwalających poprawić stan odżywienia w przebiegu np. anoreksji.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo- Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego i Metabolizmu.

W ostatnim czasie uczestniczyłam w szkoleniach takich  jak zaburzenia osobowości z pogranicza- terapia, depresja- diagnostyka żywienie i leczenie, Kurs Terapii Schematów, szkolenie warsztatowe terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń odżywiania, zaburzenia odżywienia-centrum Ergo.

Swoją pracą poddaję superwizji. W obszar mojej pracy wchodzą m.in. : zaburzenia lękowe, napady paniki, depresja i inne zaburzenia nastroju, zaburzenia odżywiania ( anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się, ortoreksja), otyłość, radzenie sobie z trudnymi emocjami, kryzys życiowy, niskie poczucie własnej wartości, trudności dnia codziennego, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, fobia społeczna, terapia w przewlekłym bólu oraz w chorobach onkologicznych, problemy rodzinne, przemoc w rodzinie.